Aktualitet

Aksident në aksin Tepelenë-Mallakastër/ 5 persona të plagosur, mes tyre një fëmijë 9-vjeçar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:27 - 25/11/20 |
mapo.al

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Tepelenë-Mallakastër ku 5 persona kanë mbetur të plagosur.

Nga burime në media mësohet se një mjet tip ‘Toyota’ u përplas me kamionçinën teksa mes të plagosurve është edhe një fëmijë 9-vjeçar.


Automjeti tip Toyota me targa greke po shkonte drejt Tiranës ndërkohë që i është prerë rruga nga një kamionçinë që vinte nga një rrugë dytësore e fshatit. Përplasja ka qenë e fortë pasi kamionçina ka hyrë në rrugën kryesore pa sinjal.
Ky veprim shkaktoi lëndimin e te gjithë personave që gjendeshin në autoveturën që vinte nga Greqia.


Sipas informacioneve nga vendngjarja, në autoveturë udhëtonte çifti i bashkëshortëve nga Fieri së bashku me fëmijën e tyre, si dhe gjyshi dhe tezja e fëmijës. Të pestë të lënduarit janë shtruar me urgjencë në Spitalin Rajonal të Gjirokastrës ndërkohë që njëri prej te lënduarve bashkëshortja e drejtuesit te mjetit është shtruar në ranimacion me plagë të rënda.

Lexo edhe :  I përplas makina në Bulqizë, gruaja dhe fëmija në gjendje të rëndë

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas