Aktualitet

Aksident në autostradën Kalimash-Morinë. Makina del nga rruga, një i vdekur dhe dy të plagosur
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:35 - 12/08/20 |
mapo.al

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të mërkurë në Rrugën e Kombit.


Sipas informacioneve paraprake, në autostradën Kalimash-Morinë, në vendin e quajtur “Shkodra Beton”, një mjet tip “Golf”, ka dalë nga rruga.


Për pasojë ka humbur jetën 1 person. Viktima ende nuk është identifikuar.


Gjithashtu, janë plagosur 2 persona të tjerë, të cilët ndodhen në spitalin e Kukësit, nën kujdesin e mjekëve. Mësohet se gjendja e tyre shëndetësore është e rëndë.


Policia ndodhet në vendin e ngjarjes për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.


Etiketa: , , ,

Pas