Aktualitet

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, plagosen 3 persona


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:15 - 20/04/21 |
mapo.al

3 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti në autostradën Tiranë – Durrës, në vendin e quajtur Dopa. Dy makina janë përplasur kokë më kokë me njëra-tjetrën, për pasojë janë lënduar 3 personat që udhëtonin brenda tyre.

Raportohet se të plagosurit ndodhen në spitalin e Traumës, Tiranë, ku po marrin ndihmë e nevojshme mjekësore. Fatmirësisht, ata ndodhen jashtë rrezikut për jetën.


Policia dhe grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, duke hetuar për shkaqet e aksidentit. Sakaq, dyshohet se shkak është bërë shpejtësia tej normave të lejuara.

 1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas