Aktualitet

Aksident në Elbasan/ Dy të plagosur, 20-vjeçarja në gjendje të rëndë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:26 - 12/11/19 |
mapo.al

Një tjetër aksident automobilistik me pasojë dy të plagosur ka ndodhur në mesnatë në rrugën e Krastës, Elbasan.  Nga aksidenti ka mbetur i lënduar drejtuesi i mjetit me inicialet E.M (24 vjeç) dhe pasagjerja e identifikuar si Elda Sumuri (20 vjeç).


Sumuri është transportuar menjëherë në spitalin e Traumës, ku mësohet se ndodhet në gjendje kritike për jetën. Ndërsa drejtuesi i mjetit raportohet se ka marrë vetëm plagë të lehta.


Deri më tani nuk dihen rrethanat e ngjarjes, por dyshohet paraprakisht se drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.


 Etiketa: ,

Pas