Aktualitet

Aksident në Elbasan-Librazhd, “Benzi” përplaset “kokë më kokë” me “Hyundai”-n


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:15 - 21/01/21 |
mapo.al

Një aksident rrugor është regjistruar mesditën e sotme në aksin Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Labinot-Fushë.

Sipas asaj që njofton Policia, një 25 vjeçar, duke drejtuar makinën tip “Hyundai”, është përplasur me një tip “Benz” ku për pasojë ka mbetur i plagosur 3 persona.

Njoftimi i Policisë:


Elbasan/ Informacion paraprak


Në aksin rrugor Elbasan- Librazhd, në fshatin Labinotë-Fushë, shtetasi F.Z., 25 vjeç, banues në Librazhd, duke drejtuar mjetin tip “Hyundai” është përplasur me mjetin tip “Benz”, me drejtues shtetasin A.T., banues në Korçë.

Si pasojë e aksidentit janë plagosur drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri F.L., të cilët ndodheshin në mjetin tip “Hyundai”, dhe pasagjerja L.B., e cila ishte në mjetin tjetër, dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

1Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas