Aktualitet

Aksident në minierë, vdes minatori në Hotolisht të Librazhdit


               Publikuar në : 15:56 - 12/06/19 |
mapo.al

Një 52-vjeçar ka humbur jetën duke punuar në një minierë në Hotolisht të Librazhdit.


Burime nga policia bëjnë me dije se viktimë ka mbetur shtetasi Hyqmet Verçari, 52 vjeç, banues në fshatin Pishkash.

Ai ka ndërruar jetë pasi është aksidentuar me makinerinë e punës në minierë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.


Etiketa: , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas