Aktualitet

Aksident në minierën e Bulqizës, bllokohet tekniku në galeri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:50 - 15/09/21 |
mapo.al

Një punonjës ka mbetur i bllokuar në një nga galeritë e zonës D në Bulqizë.


Policia njofton se ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:00 të kësaj të mërkure ku në një subjekt minerar në Bulqizë, ka patur një rënie të një masivi minerali.


Nga informacionet paraprake, dyshohet se ka mbetur i bllokuar në galeri një punëtor.Grupi i avari-shpëtimit të minierave po punojnë për pastrimin e galerisë dhe ardhjen në ndihmë të punëtorit që dyshohet se ka mbetur në galeri.Ende nuk dihet fati i personit që ka mbetur i bllokuar në galeri, nëse është ende gjallë apo jo.38


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas