Aktualitet

Aksident tragjik në Lushnje, humbin jetën dy persona


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:58 - 14/05/21 |
mapo.al

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mesditë në Kolonjë të Lushnjes, me pasojë vdekjen e dy personave.


Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë te rreth-rrotullimi i Kolonjës, ku makinëa ka humbur kontrollin dhe ka rënë përmbys në një kanal.


Policia njofton se mjeti tip “Toyota” ka dalë nga rruga dhe ka rënë në kanal, ku për pasojë kanë humbur jetën 68-vjeçari Xhezmi Oshafi dhe Aurora Basha, 20 vjeç .Ndërkohë policia e ndodhur në vendin e ngjarjes po punon për zbardhjen e plotë të aksidentit.Informacion paraprakSot rreth orës 13:20, në rrugën dytësore Kolonjë-Bubullimë, në urën e fshatit Bubullimë, automjeti tip “Toyota” ka dalë nga rruga dhe ka rënë në kanal.

Për pasojë kanë ndërruar jetë shtetasi Xh. O., 68 vjeç, banues në Berat, dhe A.B. 20 vjeç.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas