Aktualitet

Aksident tragjik, vdes fëmija 9-vjeç, plagosen 5 të tjerë

               Publikuar në : 16:30 - 21/07/19 |
mapo.al

Një aksident i rëndë është regjistruar mesditën e sotme në Tropojë. Nga të dhënat e para mësohet se ka humbur jetën një fëmijë 9-vjeç, ndërsa 5 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur.


Aksidenti ka ndodhur në në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot, në vendin e quajtur Cerrnicë, ku dy automjete tip “Benz” dhe “Toyota” janë përplasur me njëri-tjetrin, duke sjellë pasoja fatale.Policia tha se të plagosur kanë mbetur shtetasit me iniciale B.Ç, Z.M, A.Ç, A.Ç, H.L e ndërsa 9-vjeçari me inicialet E.Ç, 9 vjeç ka ndërruar jetë rrugës për në spital.


Nuk dihet ende shkaku i aksidentit, ku grupi hetimor ku po punon për të zbardhur të plotë ngjarjen e rëndë.Pas