Aktualitet

Aksidentet – Mapo nesër: Janari, muaji i përgjakshëm i rrugëve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:56 - 31/01/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, ka në fokus në numrin e nesërm, bilancin tragjik të aksidenteve rrugore në muajin që lamë pas.

Janari, një muaj i përgjakshëm.


31 ditët që lamë pas kanë shënuar një rekord të frikshëm të përplasjeve me makinë në rrugët e Shqipërisë.
130 aksidente kanë ndodhur, 2 herë më shumë se në Janarin e vitit 2020.


24 njerëz kanë humbur jetën, ndërsa 160 kanë mbetur të plagosur.


MAPO sjell një raport të detajuar të fenomenit shqetësues dhe shkaqeve që sjellin këto tragjedi

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas