Kronika

Aksidenti i eskortës së Ramës, Garda: Fajin e kishte trajleri

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:09 - 01/02/19 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka qenë duke udhëtuar sot drejt Beratit kur një prej makinave të eskortës është përfshirë në aksident. Ndërkohë burime nga Garda sqarojnë për “BalkanWeb” se çfarë ka ndodhur.


Sipas këtyre burimeve, një trajler i ka prerë rrugën mjetit të eskortës i cili është dëmtuar lehtë. Nga përplasja nuk ka persona të lënduar.


Sipas ekspertizës, e cituar nga Garda faji për aksidentin ishte i trajlerit. Aksidenti ndodhi pranë Gosës në Kavajë.


I pari që foli për ngjarjen ishte ish-kryeministri Sali Berisha i cili publikoi mesazhin e qytetarit dixhital dhe fotot nga aksidenti.Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas