Aktualitet

Aksidenti me vdekje/ Mori zvarrë gruan me makinë dhe u largua, arrestohet shoferi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:02 - 23/10/21 |
mapo.al

Policia ka mundur të identifikojë drejtuesin e mjetit tip “Opel”, i cili katër ditë më parë aksidentoi për vdekje një 56-vjeçar në lagjen “Kombinat” të Beratit.


Ai është shtetasi me inicialet A.L., 33-vjeç, banues në Durrës, i cili është arrestuar nga efektivët e policisë.


Materialet në ngarkim të tij i kaluan prokurorisë së Beratit për veprime të mëtejshme.Njoftimi i policisë
Aksidentoi një shtetas me pasojë vdekjen, identifikohet, kapet dhe ndalohet drejtuesi i mjetit.Nga specialistët e Sektorit për Qarkullimin Rrugor u bë ndalimi i shtetasit A.L., 33 vjeç, banues në Durrës, pasi më datë 19.10.2021, në vendin e quajtur “Çentër Shqiptare”, Kombinat, duke drejtuar mjetin tip “Opel”, goditi shtetasin A.A, i cili humbi jetën, dhe më pas u largua nga vendi ngjarjes.

Marerialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Largim nga vendi i aksidentit”.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas