Aktualitet

Aksidenti në Kroaci/ Avokati: Shoferi nuk ka thënë se e ka zënë gjumi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:03 - 28/07/21 |
mapo.al

Policia kroate ka publikuar të tjera detaje nga aksidenti tragjik që u mori jetën 10 personave.


Sipas tyre, shoferi kosovar është vendosur në burgun Pozega, ndërsa është zbardhur plotësisht identiteti i 10 viktimave.


Policia tha se shoferi 52-vjeçar është dënuar me 30 ditë paraburgim. Kurse avokati i shoferit, Ljubo Pavasoviç Viskoviç, tha se tre dëshmitarë janë marrë në pyetje për aksidentin.“Këto janë çështje sekrete. Nuk na lejohet të flasim”.I pyetur nëse është e vërtetë se shoferi ishte në gjumë, ai tha se ky është një dezinformim.“Duket se është përhapur një keqinformim. Ai nuk ka thënë asgjë deri më tani. Klienti im është i tronditur nga tragjedia dhe ka qëndruar në heshtje. Nuk mund të flas për mënyrën se si do e mbrojmë veten ne”, tha ai.

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas