Aktualitet

Aksidenti në Lezhë, Policia: U plagos një i mitur, jashtë rrezikut për jetën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:56 - 15/09/21 |
mapo.al

Policia ka reaguar zyrtarisht për aksidentin e ndodhur mëngjesin e sotëm të kryqëzimi i Shëngjinit.


Një autobus me pasagjerë u përplas me një trajler. Blutë njoftojnë se i plagosur ka mbetur një i mitur, i cili ndodhet në spital.


Gjendja e tij raportohet jashtë rrezikut për jetën.Sa i përket shoferëve, ata janë shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme hetimore.Njoftimi i Policisë
Rreth orës 10: 20 , në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Ishull Shëngjin ” janë përplasur mjeti tip kamion me mjetit tip autobus, ka marrë demtime të lehta një i mitur dhe është transportuar në spitalin Rajonal Lezhë, pa probleme.Drejtuesit e 2 mjeteve po shoqerohen në ambjentet e Komisariatit të Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

Lexo edhe :  Astir/ U plagosën dy persona, kavot e ashensorit nuk ishin ndërruar asnjëherë

LEXO EDHE:

Aksident i rëndë në Lezhë, autobusi përplaset me kamionin

5


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas