Aktualitet

Aksidenti në Poliçan- Shoferi i eskavatorit ndërron jetë rrugës për në spital


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:49 - 02/05/21 |
mapo.al

Ka humbur jetën shoferi i eskavatorit që doli nga rruga në zonën e Kapinovës në Poliçan.


Burime zyrtare thanë se, Qemal Demiri 60 vjeç, ka ndërruar jetë duke u transportuar për në spitalin e Beratit.


Mjeti i rëndë doli nga rruga dhe u rrokullis në një skarpatë duke u ndaluar dhjetëra metra më poshtë.Ngjarja ka ndodhi rreth orën 14:20 në segmentin rrugor Poliçan-Kapinovë, në vendin e quajtur Ura e Plirzës, kur mjeti tip Eskavator, ka dal nga rruga.Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e aksidentit.LEXO EDHE:

Poliçan- Eskavatori bie nga ura, drejtuesi i plagosur rendë dërgohet në Tiranë

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas