Aktualitet

Aksion kundër lojërave të fatit në Vlorë, disa të shoqëruar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:28 - 15/06/21 |
mapo.al

Disa persona janë shoqëruar nga policia e Vlorës gjatë një operacioni të zhvilluar pasditen e sotme në kuadër të goditjes së lojërave të paligjshme të fatit. Kontrollet po vijojnë në ambiente që dyshohet se frekuentohet nga persona me precedent penalë.


Aksioni është ende në zhvillim e sipër ndërsa kontrollet janë shtrirë në disa pika të ndryshme të qytetit. Nuk dihet ende identiteti i personave të shoqëruar nga uniformat blu.


Ditën e djeshme, Forca të shumta RENEA dhe FNSH zbarkuan në Lungomare të Vlorës, ku u vu në pranga Edison Begaj dhe një tjetër, si dhe u shoqëruan së paku 10 persona.Personat e arrestuar kanë qenë të armatosur, ndërsa e shkuara e tyre lidhej me botën e krimit.
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas