Aktualitet

Aksioni për “Lojërat e fatit”, gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit (Emrat)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:23 - 23/02/20 |
mapo.al

Policia arrestoi ditë më parë disa persona, të cilët akuzohen se kanë organizuar lojëra fati në mënyrë të paligjshme. Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masat e sigurisë për disa nga të arrestuarit në aksionin për “Lojërat e fatit”.


Gjykata dha masën ‘arrest shtëpie’ për Redienel Hamollin. Masën ‘arrest me burg’ për Erjon Kreka dhe Igliu Spaholli.


Po ashtu, gjykata dha masën e sigurisë “arrest me burg” për Klajdi Kuqon dhe Elvis Brahimin. Në burg mbeten edhe Melaim Hyka dhe Taulant Reci. Kurse, “arrest shtëpie” u dha për Endri Osmanajn.
Etiketa: ,

Pas