Aktualitet

“Akt i shëmtuar, tradhtoi vlerat e kombit” – Paloka: Rama bojkotoi fjalimin e Vjosa Osmanit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:38 - 17/12/20 |
mapo.al

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka thotë se kreu i qeverisë Edi Rama ka bojkotuar fjalimin e presidentes në detyrë Vjosa Osmani gjatë seancës së sotme plenare.


Paloka shprehet se kjo nuk ka ndodhur kurrë në Shqipëri dhe ky është një akt i turpshëm politik.


Eshte e turpshme qe Rama bojkotoi sot fjalimin e Presidentes se Kosoves ne parlament. Kio nuk ka ndodhur kurre ne Shqiperi dhe eshte nje akt i shemtuar politik dhe jo vetem i shtyre nga ata qe Rama i konsideron partnere te tij ne Ballkan.Edi Rama tradhetoi sot vlerat e kombit dhe per fat te keq nuk eshte hera e pare qe e ben kete. Motivet politike dhe personale qe e shtyne ta beje kete akt jane te pafalshme“, shkruan Paloka.


1


Etiketa: , ,

Pas