Aktualitet

Aktakuzat ndaj liderëve të UÇK-së – Berisha: E paralajmëruar, proces i fermentuar në Beograd
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:20 - 05/11/20 |
mapo.al

Raporti i Dik Martit, nga i cili mori udhë hetimi ndaj ish-liderëve të UÇK-së, është cilësuar nga ish-kryeministri Sali Berisha si një akuzë e stisur, e furnizuar me material nga Beogradi.Hetimin e Thaçit, Veselit dhe liderëve të tjerë të UÇK, Berisha e cilësoi një fermentim të Beogradit.


“Kemi të bëjmë me një procedurë të paralajmëruar, krejtësisht dhe qartësisht, për vite e vite. Kemi të bëjmë me një proces, i cili në vlerësimin tim dhe bindjen më të thellë është fermentuar në Beograd”, tha Berisha.
Duke ju referuar faktit, që e njihte personalisht komisionerin, ai tha se Marti kishte qenë një serbofil i papërmbajtur.“Unë e kam njohur senatorin Dik Marti, ishte një serbofil dhe rusofil me çizme, i papërmbajtur. Ai nuk i fshehte ndjenjat e tij proserbe. E ka pohuar vetë ish-Prokurori i Beogradit se raporti i Dik Martit në 70 apo 80 përqind paraqet material që vetë ish-prokurori i Beogradit Vukcevic, ja kishte dërguar këtij rusofili të papërmbajtur”, u shpreh Berisha.

Lexo edhe :  Berisha: Vaksinat nuk do të vijnë, prandaj Rama fshehu kontratën

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas