Aktualitet

Akti normativ: Ja sa ndëshkohen ata që do rrisin çmimet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:19 - 15/03/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama publikoi të tjera detaje nga akti normativ, duke iu referuar shitjes së mallrave dhe produkteve ushqimore, barnave dhe pajisjeve mjekësore.


Postimi i Ramës:


RRITJA ABUZIVE E ÇMIMIT TË SHITJES TË TË GJITHA MALLRAVE DHE PRODUKTEVE USHQIMORE, BARNAVE, PAJISJEVE MJEKËSORE DHE SHËRBIMEVE, NË KRAHASIM ME ÇMIMIN E TYRE NË SHITJE TË RREGULLT TË TREGTUAR NË MUAJT PARAARDHËS NGA DATA E HYRJES NË FUQI TË KËTIJ AKTI NORMATIV DHE PËR PRODUKTET SEZONALE, SIPAS ÇMIMIT TË TREGTUAR NË TË NJËJTËN PERIUDHË KOHORE TË VITIT PARAARDHËS NGA DATA E HYRJES NË FUQI TË KËTIJ AKTI NORMATIV, KUR NUK VJEN SI PASOJË E ÇMIMIT NGA IMPORTI I TYRE, DËNOHET ME GJOBËN 5 000 000 (5 milionë) LEKË PËR SHITJEN ME SHUMICË DHE 100 000 (njëqind mijë) PËR SHITJEN ME PAKICË. NË RAST PËRSËRITJEJE SUBJEKTIT I MBYLLET VEPRIMTARIA PËR 6 MUAJ.

Lexo edhe :  Qeveria e re, a do të betohen Rama dhe ministrat sot te Meta?


1


Etiketa: , ,

Pas