Aktualitet

Aktivistja e teatrit: 4 kallëzimet që po përgatisim për Veliajn, Lleshajn dhe Veliun

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:56 - 21/05/20 |
mapo.al

Juristja Adriana Kalaja u shpreh se në ditët në vijim do të depozitohen në SPAK edhe 4 kallëzime të tjera. Paditë do ngrihen ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj dhe zëvendësit të tij Arbjan Mazniku.


Të arrestohen Erion Veliaj dhe Arbi Mazniku. Kërkesat e sotme janë bërë në vazhdën e dy kallëzime që kemi bërë.


Në ditët në vijim po përgatit edhe dosje të tjera penale, shumë shpejt do i cojmë para SPAK-ut. Njëra nga këto është vrasje e mbetur në tentativë ndaj ministrit të Brendshëm, Erion Veliajt dhe drejtorit të policisë. Kallëzimi i dytë ndaj kryetarit të bashkisë, kryetarit të këshillit bashkiak, për prishjen e objektit.


Kallëzimi i tretë për ministren e Kulturës dhe Çulin që kanë kryer një masakër për inventarët duke varrosur arkivën nën rrënoja. Edhe KLSH-ja po përgatit një kallëzim penal ndaj kryebashkiakut”, tha ajo.


 

Lexo edhe:

Artistët protestë te SPAK: Shembja e Teatrit ishte tentativë për vrasje


Etiketa: , , ,

Pas