Kryesore

Aktorët ndezin qirinj për Teatrin Kombëtar, vendosin edhe flamurin kuqezi (FOTO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:17 - 17/05/20 |
mapo.al

Tani është fakti i kryer që Teatri Kombëtar është shembur, ndërsa qytetarë të shumtë vazhdojnë të qëndrojnë në shesh.


Mbrëmjen e sotme, në shenjë simbolike ata kanë ndezur qirinj dhe kanë vendosur një flamur kuq e zi.Shembja e Teatrit Kombëtar sot është shoqëruar me protesta, ndërsa ka pasur dhunë dhe përplasje me policinë.


Shumë persona u shoqëruan në polici, mes të cilëve politikanë dhe artistë, të cilët pasi u morën në pyetje u lanë të lirë.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas