ShowBizz

Aktori Fred Willard ndërron jetë në moshën 86 vjeçare
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:17 - 17/05/20 |
mapo.al

Ka ndërruar jetë në moshën 86 vjeçare komiku Fred Willard. Përfaqësuesi i tij, Glenn Schwartz, i ka thënë revistës Rolling Stone se aktori ka vdekur nga shkaqe natyrore. Ai ka qenë i njohur për role të shumta komike, ndërsa së fundmi ishte pjesë e serialit “Modern Family”.See the source image


Lajmin për vdekjen e tij e kishte bërë të ditur fillimisht aktorja Jamie Lee Curtis, bashkëshortja e bashkëpunëtorit afatgjatë të Willard, Christopher Guest.See the source imageIshim të gjithë me fat se kemi mundur t’i shijonim dhuratat e Fred Willard. Ai tani është me Maryn e tij. Faleminderit për qeshjet e thella z. Willard”, kishte shkruar aktorja në Twitter.


See the source image

Karriera e tij televizive daton që nga viti 1966, ndërsa ka luajtur në “Everybody Loves Raymond”, “Get Smart”, “The Bob Newhart Show”, “Laverne & Shirley”, “The Love Boat”, “Golden Girls”, “Roseanne”, “Married… with Children”, “Lois & Clark”, “Mad About You”, “Ally McBeal” dhe shumë të tjera.

See the source image


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas