Aktualitet

Aktori Guljem Radoja në gjendje të rëndë nga Covid- Skenaristi apel qeverisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:04 - 19/04/21 |
mapo.al

Skenaristi Bashkim Zahaj ka bërë me dije se aktori i njohur shqiptar Guljem Radoja është në gjendje të rëndë shëndetësore.


Me anë të një postimi në rrjetin e tij social në Facebook, Zahaj shkruan se aktori është i shtruar në spitalin e Durrësit, në pavionin COVID.


Dhe sipas tij është në gjendje të rëndë, duke apeluar për shërbim të specializuar jashtë shtetit.Mesoj se Guljemi aktori jone i dashur qenka rende ne spitalin e Durresit nga covid. Shteti shqiptar i detyrohet ketij aktori per nje sherbim me te specializuar jashte shtetit. Uroj te rezistosh e te fitosh Guljem,”-shkruan ai.Aktori Radoja, në kinematografi ai ka luajtur më shumë se 30 role, duke spikatur me atë të Petro Nini Luarasit.

Lexo edhe :  Vdiq nga Covid/ Maksim Qirjazi, gjyqtari që ikte çdo ditë me furgon në Ersekë


Për meritat e tij artistike Guljem Radoja është nderuar me titullin “Artist i Merituar”.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas