ShowBizz

Aktori rrëfen pengesat në karrierë: S’më tregonin datën e audicionit

               Publikuar në : 13:32 - 08/11/19 |
mapo.al

Aktori i humorit Erdit Asllanaj ka folur së fundmi për angazhimin e tij në  “Portokalli”. I ftuar në emisionin “Lart Poshtë”, Asllanaj rrëfeu se nuk e ka patur aspak të lehtë për të qenë pjesë e spektaklit. Më tej, tregoi se pengesë i është bërë pikërisht një roje, i cili nuk ia tregonte asnjëherë datën e saktë të audicioneve.


“Kur shkoja për të pyetur se kur nisnin audicionet e “Portokallisë”, më dilte gjithmonë një roje. Unë e pyesja kur fillonin, ai më thoshte që të kthehesha pas dy muajsh. Shkoja përsëri unë pas 2 javësh, prapë i njëjti. “O prapë ti?! Ik se ke ardhur shpejt, janë pas dy muajsh!”Një ditë vete unë, ishte ditë me shi dhe më doli prapë roja. Sërish më tha që të kthehesha pas 2 javësh. Unë eca, i shkava pak me lezet e kalova. Rastisa aty me asistent regjisorin. E pyeta dhe më tha: Hajde, se tani janë audicionet. Unë i thashë që isha i papërgatitur, por që thoni ju, aty filloi rrugëtimi im”-tha Erdit Asllanaj.Etiketa:

Pas