Aktualitet

Akuzat e Bashës, Rama: Humbësit le të merren me ne, dora jonë e shtrirë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:14 - 04/05/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në Twitter ka reaguar lidhur me akuzat për e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për zgjedhjet e 25 prillit.


Kryeministri Rama postim në Twitter:


Humbësit fokusohen tek fituesit. Fituesit fokusohen tek fitorja! Mandati ynë i Tretë nuk do t’i ngjajë dy të parëve në raport me humbësit. Ata le të merren me ne, ne do të merremi me ngjitjen e Shqipërisë në majë. Dora jonë për ta do jetë e shtrirë. Ftesa jonë për ta është e hapur!Shqipëria meriton shumëfishimin e përpjekjeve tona dhe të gjitha energjitë ne do t’i harxhojmë vetëm për triumfin e këtij vendi, që e duam kampion të Ballkanit në turizëm, energji, bujqësi, inovacion e shërbime digjitale për qytetarët! Lufta e vjetër politike s’është më puna jonë!

Lexo edhe :  Rama-ministrave: Etikë, jo udhëtime 'Business Class' e plazh në brigjet e botës
1


Etiketa: , ,

Pas