Aktualitet

Akuzat e Ramës, Meta: Kam një lajm të zi për të, zgjedhjet do mbahen më 25 prill


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:16 - 08/04/21 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV.


I pyetur nga drejtuesi i emisionit në lidhje me deklaratën e sotme të Ramës, Meta u shpreh se kjo ishte një deklaratë rrumpallë.


Ndërkaq, Meta tha se ka një lajm të zi për Ramën, i cili është se zgjedhjet e 25 prillit do të mbahen.Nuk ka deklaratë më rrëmpalle se kjo, as me reagimin dhe një përgjegjshmërinë e një kryeministri normal, por është thjeshtë një provokim, ndaj presidentit të republikës me qëllim që të bjerë në një lojë çilimnjsh të papërgjegjshëm siç ishte kjo historia e aeroportit që ky ka sajuar. Unë kam një lajm të zi, zgjedhjet e 25 prillit do të mbahen dhe është lajm i zi për të gjithë ata që urrejnë demokracinë, shtetin e të drejtës, zgjedhjet”,- deklaroi Meta.

Lexo edhe :  Presidenti Meta dekreton qeverinë 'Rama 3'


1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas