Aktualitet

Akuzohet për krime lufte, Hashim Thaçi pritet të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale në Hagë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:00 - 13/07/20 |
mapo.al

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale në Hagë.


Pak para nisjes, mbrëmjen e djeshme, ai tha se po shkon drejt Hagës për ta filluar dhe për ta fituar këtë betejë.


Thaçi dhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli akuzohen për krime lufte dhe do të paraqiten në Gjykatën Speciale në Hagë.

Së bashku me persona të tjerë, ata dyshohen për afërsisht 100 vrasje.1
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas