Kronika

Akuzohet se ka fshehur armën e Ervis Martinajt, “arrest shtëpie” për Redi Popeskun
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:31 - 23/10/18 |
mapo.al

Gjykata e Tiranës vendosi sot “arrest shtepie” per Redi Popeskun, pronarin e lokalit në ish-Bllok, ku ndodhi shkëmbimi i zjarrit me nje te vrare me 4 tetor.


Për shkak të sekretit hetimor me kërkesë të Prokurorisë, seanca u zhvillua me dyer të mbyllura.


Popesku u arrestua dy dite me pare ne lokalin e tij, me kërkesë të Prokurorisë pasi sipas akuzes, ai dyshohet se ka gënjyer në dëshminë e tij, si dhe ka fshehur pistoletën e Ervis Martinajt duke e larguar atë nga vendngjarja.


Kjo pasi nga hetimet e ekspertëve kriminialistikë, por edhe duke iu referuar dëshmive, Ervis Martinaj ka patur pistoletë në momentin që ndodhi përplasja.


 Etiketa: , , ,

Pas