Aktualitet

Akuzohet se ngacmoi seksualisht të miturën, arrest shtëpie për 55-vjeçarin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:29 - 22/05/21 |
mapo.al

Një 55-vjeçar i akuzuar për ngacmim seksual të një 13-vjeçareje, ka mbërritur mesditën e sotme në Gjykatën e Shkallës së Parë Berat, për t’u njohur me masën e sigurisë ndaj tij.


Ka qenë prokurori Dritan Gripshi ai që i ka kërkuar gjyqtares Klejda Çapja vlerësimin “të ligjshëm” të arrestimit të A.Çela, nga fshati Kutalli i Beratit, dhe caktimin e masës së sigurisë “arrest në shtëpi” me afat 20-ditë.


Ky afat sipas prokurorit është i mjaftueshëm për të grumbulluar provat e nevojshme, për pyetjen e dëshmitarëve të ngjarjes, ballafaqimet midis palëve dhe për të kryer edhe ekzaminimin mjekësor të 13-vjeçares.Gjatë seancës, por edhe marrjes në pyetje nga grupi hetimor, 55-vjeçari A. Çela nuk e ka pranuar akuzën.Ai ka deklaruar në sallën e gjyqit se nuk e ka prekur asnjëherë vajzën dhe se këto akuza të turpshme janë shpifje dhe trillime të familjarëve të saj, me të cilët është prej disa vitesh në konflikt të hapur për pronësinë e një toke.1


Etiketa: , , ,

Pas