Aktualitet

Akuzohet se porositi atentatin me tritol në Kamëz, Cukali del sot para gjykatës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:14 - 26/02/21 |
mapo.al

Ka nisur sot seanca gjyqësore për Gjergj Cukalin, i cili akuzohet se është porositës i atentatit me eksploziv në Kamëz ndaj Gjon Menës.

Cukali, i njohur ndryshe edhe si “i forti” i rrugës “Myslym Shyri” akuzohet për ‘vrasje me paramendim mbetur në tentativë’ dhe ‘shkatërrim prone me eksploziv’.


Ndërkohë që dy personat e arrestuar, kushërinjtë Edmond dhe Enver Jakimi që akuzohen se kanë vendosur eksplozivin iu është komunikuar me herët masa e sigurisë. Ata u arrestuan 2 ditë pas ngjarjes, por kjo gjë u mbajt sekret derisa të arrestohej Cukali.
Lexo edhe:

Atentati me tritol ndaj Gjon Menës, Gjergj Cukali mohon njohjen me objektivin1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas