Aktualitet

Alarm në Londër, sulm me thikë në një qendër tregtare


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:19 - 04/05/21 |
mapo.al

Autoritetet londineze janë alarmuar nga një sulm me thikë në një qendër tregtare.


Ngjarja ka ndodhur në Brent Cross. Një burrë u plagos si pasojë e sulmit dhe u dërgua me urgjencë në spital.


Policia mbërriti vendin e ngjarjes, ndërsa njerëzit në panik vrapuan për t’i shpëtuar rrezikut.Sipas pamjeve që u publikuan në rrjetet sociale, incidenti ndodhi në një dyqan të Apple.
Sulmet me thikë në kryeqytetin britanik po shkaktojnë shqetësim, pasi 12 adoleshentë janë vrarë me thikë për katër muajt e fundit.1


Etiketa: ,

Pas