Aktualitet

Alarm në Turqi, sulmi me dronë në bazën ajrore


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:47 - 19/05/21 |
mapo.al

Baza ajrore Diarbakir në Turqi u sulmua nga dronë të martën në mbrëmje, duke sinjalizuar një alarm për forcat e armatosura të vendit.


Ministria Turke e Mbrojtjes Kombëtare sqaroi në një deklaratë se sulmi ndodhi në orën 00:30 dhe nuk kishte lëndime ose dëme.


Masat e sigurisë u rritën si në Dijarbakir ashtu edhe në bazat e tjera turke .Ndërsa nuk dihet se kush mund të ketë kryer sulmin me dron, raportet thonë se u dëgjuan edhe disa të shtëna.Ndërkohë janë publikuar edhe pamjet që tregon një dron që binte në bazë. 

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas