Aktualitet

Alarm për bombë, evakuohet Gjykata e Selanikut, policia rrethon zonën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:40 - 27/09/21 |
mapo.al

Gjykata e Selanikut në Greqi është evakuuar mëngjesin e sotëm pas një telefonate kërcënuese që dha alarm për bombë.


Mediat bëjnë me dije se thirrja është bërë pak para orës 09:00 të mëngjesit në numrin 3-shifror të urgjencës, 112.


Forcat e policisë kanë mbërrutur në vendin e ngjarjes dhe po kontrollojnë të gjithë ambientet e gjykatës, dyert e të cilës po qëndrojnë të mbyllura.Ndërkohë që është bllokuar edhe qarkullimi i automjeteve në zonën para gjykatës deri në verifikimin e plotë të situatës.
26
Etiketa: ,

Pas