Aktualitet

Cunam pas tërmetit 7 ballë, deti Egje vërshon në Izmir, rrezik edhe në Mesdhe


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:58 - 30/10/20 |
mapo.al

Tërmeti i rënë pak më parë në brigjet e Turqisë me magnitudë 6.9 ballë ka shkaktuar një valë uji i cili është përplasur në brigjet e Izmirit.


Tërmeti ka sjellë një cunam të vogël në detin Egje, i cili ka hyrë në qytetin e Izmirit. Ndërkohë, sipas mediave italiane, alarmi për cunam është lëshuar edhe në Mesdhe.


<
>
Izmir izmir1 Izmir2 Izmir3 izmir4 Izmir5 Izmir6 Izmir7

Tërmeti apokaliptik ka shkaktuar dëmë të mëdha në ndërtesa, ndërsa disa raportohet se janë rrëzuar.

Dyshohet se nën rrënoja ndodhen dhjetëra qytetarë në qytetin e Izmirit, më i goditur nga lëkundjet sizmike.Ministri i Brendshëm, turk Suleyman Soylu deklaroi se deri tani raportohen 6 godina të shembura. Ndërkohë, në një reagim, presidenti turk, Erdogan ka deklaruar se autoritetet do të bëjnë gjithçka për të shpëtuar jetë njerëzore nën rrënoja.

Lexo edhe :  KAS rrëzon një tjetër kërkesë të PD, pranon atë të LSI


LEXO EDHE: 

Pamje apokaliptike, tërmeti 6.9 ballë rrëzon ndërtesa dhe pallate në Turqi (VIDEO)

Tërmeti në Turqi, nxirret e gjallë nga rrënojat një vajzë (VIDEO)

Pamje tragjike – Momenti kur shembet pallati shumëkatësh nga tërmeti në Turqi (VIDEO)

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas