Aktualitet

Alarmi për bombë në Vlorë- Zbulohen detaje të reja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:45 - 14/10/20 |
mapo.al

Detaje të reja janë zbuluar rreth pakos së dyshimtë pranë Pallatit të Kulturës në Vlorë, që alarmoi mbrëmjen e djeshme efektivët e policisë.


Policia ka gjetur rreth 200 gram tritol të komanduar me telefon, e cila shpërtheu pas ndërhyrjes së forcave xheniere dhe vendosjes të perimetrit së sigurisë.


 Policia gjithashtu ka sekuestruar kamerat e sigurisë të bizneseve përreth Pallatit të Kulturës, për të mësuar se kush fshihet pas pakos me eksploziv.Mbetet ende e paqartë nëse tritoli ra nga ndonjë makinë në lëvizje apo u vendos qëllimisht. 

Lexo edhe:

Alarm për bombë në Vlorë, rrethohet zona, gjendet pako me një celular

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas