Aktualitet

Albana Shtylla zgjidhet kryetare e KPA, zëvendëson Natasha Mulajn

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:44 - 30/06/20 |
mapo.al

Albana Shtylla zgjidhet kryetare e Komisionit të Posaçëm të Apelimit (KPA). Ajo zëvendëson në këtë pozicion Natasha Mulajn.


Kësaj të fundit i mbaroi mandati 3-vjeçar në krye të KPA.


Komisioni i Posaçëm i Apelimit është organi më i lartë vendimmarrës i procesit të Vettingut për gjyqtarët dhe prokurorët.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas