Aktualitet

“AlbControl në normalitet të plotë” – Balluku: Plani i pengmarrjes dështoi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:12 - 09/04/21 |
mapo.al

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku njofton se tashmë situata në aeroportin e Rinasit është duke u rikthyer në normalitet të plotë falë kthimit të kontrollorëve në Albcontrol.


Sipas Ballukut, plani i pengmarrjes dështoi ndërsa bëri thirrje që drejtësia të vijojë hetimet për zbardhjen deri në fund të kësaj ngjarje.


 “Albcontrol në normalitet të plotë. Kontrollorët e kthyer në përgjigje të apelit tonë janë në krye të detyrës.
Drejtësia të zbardhë deri në fund ngjarjen e rëndë. Plani i pengmarrjes dështoi.”-shkruan Balluku. 

LEXO EDHE: 

Greva e Rinasit, rikthehen në detyrë disa kontrollorë

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas