Kryesore

Albin Kurti del nesër nga vetëizolimi, zyrtari që kishte takuar del negativ nga Covid-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:34 - 11/05/20 |
mapo.al

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, del nesër nga vetëizolimi, pasi zyrtari i ministrisë së Integrimeve të cilin e kishte takuar dhe dyshohej me Covid-19, ka rezultuar negativ pas testit.


Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu.


Rezultatet kanë dalë negative për zyrtarin të cilin kemi pasur dyshime, por duhet të kemi kujdes të shtuar. Kryeministri Kurti nesër do të del nga vetizolimi”, sqaroi ai.


 


LEXO EDHE: 

Vetëizolohet Albin Kurti, pati kontakt me një të infektuar me COVID-19

 


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas