Aktualitet

Albin Kurti i përgjigjet SHBA-së: Nuk e heqim taksën me Serbinë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:32 - 27/02/20 |
mapo.al

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative kërkesave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe.


Mësohet se Richard Grenell, shefi aktual i shërbimeve sekrete të brendshme amerikane dhe ndërmjetësues mes Kosovës dhe Serbisë, do ta shqyrtojë situatën lidhur me heqjen apo jo të tarifës nga Qeveria e Albin Kurtit.Kurti tashmë u është përgjigjur amerikanëve negativisht. Kësisoj priten pasoja të mëdha për Kosovën raportojnë Ekspress dhe Reporteri.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas