Aktualitet

Albin Kurti: Nëse s’ka marrëveshje me LDK-në shkojmë në zgjedhje
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:36 - 08/12/19 |
mapo.al

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje.


Në një intervistë për RTK, ai ka thënë se LVV-së do të shkonte në zgjedhje të reja, pasi pas fitores së 6 tetorit është rritur përkrahja për partinë e tij, por ka thkesuar se ky nuk është qëllimi i LVV-së.


Jam i udhëhequr nga interesi i përgjithshëm, nga interesi shtetëror që kërkon sa më parë një udhëheqje qeverisëse nga LVV dhe LDK”, tha Kurti.Ai ka thënë se në takime me kreun e LDK-së, nuk janë diskutuar emra të përveçëm për presidentin, por ia ka thanë se vendi ka emra të shumë dhe po ashtu ai ka thënë se duhet të flasin për strategjinë e një presidenti të parakohshëm. Por sipas tij, së pari është e rëndësishme të plotësohen pozitat e kryeministrit, kryeparlamentarit dhe 12 ministrave dhe pastaj të flitet për postin e presidentit.
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas