Aktualitet

Albin Kurti propozon 14 qershorin si datë për zgjedhjet parlamentare

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:03 - 02/05/20 |
mapo.al

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur ditën e sotme një mbledhje me qendrat e këtij subjekti.


Përmes një postimi në Facebook, kjo forcë politike shprehet se kryetari i saj Albin Kurti, gjatë kësaj mbledhje foli mbi prioritetin e punës së tij për menaxhimin e pandemisë COVID-19.


Duke folur mbi zhvillimet e fundit, sa i përket përpjekjeve antikushtetuese, jolegjitime dhe ilegale të Klubit të Stërvjetëruar Politik, Kurti tha se qeverinë e re të synuar nuk e përkrah as Vjosa Osmani e disa deputetë të tjerë.


Ai gjithashtu ka propozuar datë 14 qershor si datë për zgjedhjet parlamentare.


 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas