Aktualitet

‘Albpetrol uli pagat’, punonjësit në protestë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:17 - 05/05/20 |
mapo.al

Punonjësit e “Albpetrol” në Fier janë hedhur në protestë. Ata ankohen se u janë ulur pagat me 30%, pa i lajmëruar fare dhe duke shkelur kontratën e punës.


Punonjësit thonë se edhe pse kanë shkuar në punë rregullisht përsëri pagat ja u kanë ulur.


Një fakt të tillë e publikoi edhe ish-deputeti i PD-së Luan Baci ditën e djeshme, i cili postoi e-maile të punonjësve të cilët ishin njoftuar për uljen e pagës.


Kompania shtetërore e naftës ALBPETROL ka gjithësej 2300 punonjësEtiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas