Aktualitet

Aldi Rama qëlloi 8 herë, pas plumbit të parë u ul në vendin e shoferit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:40 - 29/09/21 |
mapo.al

Zbardhet dinamika e vrasjes së nënkomisarit të policisë së Lezhës Saimir Hoxha. Mësohet se Aldi Rama ka pasur me vete dy krehëra me fishekë pistolete në momentin e ngjarjes.


Njërin prej tyre e ka hedhur në vendin e ngjarjes pasi qëlloi në drejtim të Hoxhës ndërsa tjetri është gjetur aty ku 21-vjeçari qëlloi ndaj vetes.


Burime bëjnë me dije nga grupi hetimor se Rama ka qëlluar drejt efektivit fillimisht nga sedilja e pasme dhe plumbi e ka kapur atë në qafë.Më pasi ai ka dalë nga makina për t’u ulur në vendin e shoferit dhe aty ka qëlluar sërish drejt Hoxhës. Kësaj radhe plumbi i ka kapur zemrën nënkomisarit i cili ndërroi jetë rrugës për në spital.
Në vendin e ngjarjes janë gjetur 8 gëzhoja të qitura nga pistoleta TT e autorit dhe 7 të tjera nga dy efektivët e tjerë, kolegë të Saimir Hoxhës.E gjithë ngjarja ka ndodhur rreth 500 metra nga parcela ku efektivët kishin asgjësuar 110 rrënjë kanabis. Mostrat e lëndës narkotike janë gjetur në makinën e efektivëve të policisë.

LEXO EDHE:

Ekzekutoi oficerin e Krimeve në Lezhë, ndërron jetë Aldi Rama

1


Etiketa: , ,

Pas