Kryesore

Aleanca paralajmëron protestë urgjente në 19:30: Po rrethojnë truallin, s’do lejojmë fillimin e punimeve

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:33 - 22/05/20 |
mapo.al

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit paralajmëron protestë urgjente sot në 19:30 pranë truallit të Teatrit Kombëtar.


Në një njoftim të shpërndarë në rrjetet sociale, AMT thekson se Bashkia po rrethon tokën e Teatrit, ndërsa synimi i protestës është të mos lejojë fillimin e punimeve.


Duam Drejtësi për shkatërrimin e Teatrit dhe dhunimin e demokracisë!”, thuhet në reagimin e artistëve.


Postimi
Vepra u krye dhe sot kanë filluar të mbulojnë skenën e krimit duke rrethuar pronën e Teatrit Kombëtar!
Nuk do të lejojmë të fillojnë punimet!
Duam Drejtësi për shkatërrimin e Teatrit dhe dhunimin e demokracisë!Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas