Kryesore

Aleanca për Teatrin mbyll protestën, cakton datën për tubimin e radhës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:10 - 18/05/20 |
mapo.al

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit mbyll protestën në Bulevard. Tubimi zgjati mbi dy orë, ndërsa në podium u ngritën aktorët dhe përfaqësues të Shoqërisë Civile.


Në mbyllje të fjalimit të regjisorit Edmond Budina, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit njoftoi protestën e ardhshme, në orën 17:30.


Të martën, 19 maj është Nata e Kadrit dhe për këtë arsye protesta spostohet për pasnesër. Përfaqësues të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit bënë të ditur se protestat do të jenë të përditshme, edhe pse godina tashmë është shembur.


LEXO EDHE: 


Qytetarët mbi dy orë protestë paqësore kundër shembjes së Teatrit (FOTO+VIDEO)
CLOSE
CLOSE
Pas