Kryesore

“Alternime kthjellimesh dhe vranësira” – Moti sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 26/04/21 |
mapo.al

Dita e hënë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal në orët e vona të mbrëmjes.

Era do të jetë kryesisht në kuadratin e jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave pranë tyre, ditën e martë dhe të merkurë do të fitojë intensitet hera-herës deri në 15-20m/s.


Në fushën termike pritet rritje graduale e temperaturave, më e ndjeshme ditën e enjte dhe të premte në vlerat e mesditës.1Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas