Kryesore

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, parashikimi i motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:47 - 13/09/21 |
mapo.al

Pjesa më e madhe e vendit tonë sot do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare duke filluar nga orët e para të ditës. Perjashtim bejne zonat malore pergjate kufirit lindor ku vranësirat janë më të shpeshta.


Këto kushte atmosferike mbeten deri mëngjesin e së martës. Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes por nuk pësojnë ndryshime në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 31°C.


Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas