Aktualitet

Ambasada amerikane, një urim dhe një mesazh me rastin e Bajramit: Po përballeni me sfida…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:32 - 15/06/18 |
mapo.al

Ambasada amerikane ka uruar sot besimtarët myslimanë shqiptarë me rastin e festës së tyre, Bajramit; njëhërësh ambasada ka përcjellë mesazhin që Ambasadori Donald Lu iu dha krerëve të KMSH-së dhe Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve në darkën e Iftarit që shtroi një javë më parë.

Ambasadori Lu tha: “Udhëheqja juaj është e rëndësishme për komunitetet tuaja, por edhe për Shqipërinë, ndërsa përballet me sfida të reja brenda dhe jashtë vendit. Viti i ardhshëm ju sjelltë gëzim, begati dhe paqe!”


1Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas