Aktualitet

Ambasada e SHBA kujton Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:00 - 03/05/20 |
mapo.al

Ambasada e SHBA në Tiranë ka kujtuar sot Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit duke e vënë theksin në lirinë dhe paanshmërinë e mediave. Përmes një postimi në Facebook, Ambasada shkruan se “dita botërore e Lirisë së Shtypit 2020 përkrah veprime që nxisin gazetarinë e pavarur”.


POSTIMI I PLOTE
Dita Botërore e Lirisë së Shtypit 2020 përkrah veprime që nxisin gazetarinë e pavarur. Përse? Një shtyp i lirë dhe i paanshëm ngre pyetje dhe kërkon përgjigje në emër të shoqërisë. Media informon publikun dhe ndihmon në përhapjen e ideve, gjë e cila përmirëson qëndrueshmërinë sociale, politike dhe ekonomike.

Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas